Wirus brodawczaka ludzkiego – HPV to wirus, który powoduje nie tylko występowanie brodawek genitalnych, ale także jest odpowiedzialny za raka szyjki macicy, raka penisa oraz występowanie innych poważnych zachorowań.

Poznano około 100 podtypów wirusa, z których 15 zachowuje się w organizmie człowieka wyjątkowo agresywnie. Dla czterech podtypów wirusów znanym rozwiązaniem są szczepienia szeroko dostępne na rynku słowackim. Pozostaje jednak nadal co najmniej 11 podtypów brodawczaka ludzkiego, wobec którego organizm nie zawsze jest w stanie sam obronić się jak przy pozostałych.

Mit: HPV jest problemem kobiet i muszą one rozwiązywać go same.

Fakt: brodawczak ludzki to choroba przenoszona drogą płciową, a jego nosicielem jest mężczyzna. O tym, że jest on wyjątkowo agresywny świadczy fakt, że nie zabezpiecza przed nim stosowanie standardowej formy ochrony – prezerwatywy.

Rozwiązanie: Problem HPV musi być rozwiązywany przez obu partnerów! Zatem nigdy wyłącznie przez kobietę. Każda próba wyleczenia się z HPV przez kobietę będzie nieskuteczna bez współpracy w leczeniu także jej partnera seksualnego. HPV przenosi się przy rozwiązłości seksualnej.

Indol3C zawiera czynnik aktywny, który ma możliwość wsparcia organizmu w walce z tym wirusem!

Wirusy HPV to małe onkogenne wirusy DNA (rodzina Papovaviridae), które po wniknięciu i zainfekowaniu organizmu człowieka:

  • Przenikają do komórki, w której dochodzi do namnażania się wirusów. Następnie wirusy opuszczają komórkę i infekują komórki sąsiednie.
  • Wirusy HPV wkraczają do komórki DNA nosiciela i następuje podział zainfekowanej komórki oraz powstanie komórek nowotworowych, które produkują atypowe białka – onkoproteiny E6, E7 powodujące niekontrolowany podział komórek.
  • HPV doprowadza także do zmiany konfiguracji estrogenu